Kontrowersyjna rozmowa przyćmiewa zwycięstwo Kansas City Chiefs nad Philadelphia Eagles

Od początku do końca Super Bowl LVII mógł być najlepszym Super Bowl, jaki kiedykolwiek rozegrano.

Gra była wszystkim, czego oczekiwaliśmy, zarówno Kansas City Chiefs, jak i Philadelphia Eagles dostarczali cios za ciosem w ofensywnej serii rzutów karnych. W rzeczywistości zwycięstwo Chiefs nad Eagles 38-35 było pierwszym przypadkiem, w którym obie drużyny zdobyły co najmniej 35 punktów w meczu Super Bowl.

I wszystko zostało zrujnowane przez jeden zły telefon.

Na największej scenie ze wszystkich, w największej akcji meczu, sędziowie – a nie zawodnicy – ​​błyszczeli najjaśniej.

Podczas kluczowej gry 3-i-8 z 15-jardowej linii Chiefs z 1:54 przed końcem meczu, obrońca James Bradberry został wezwany do wątpliwej defensywnej odpowiedzi na odbierającego Juju Smith-Schuster, co zaowocowało automatycznym pierwszym w dół. Wezwanie ostatecznie zadecydowało o meczu, zanim Kansas City skróciło czas przed zwycięskim golem z gry Harrisona Butkera na osiem sekund przed końcem.

Jak można się było spodziewać, obserwatorzy byli zniesmaczeni tym, że w Super Bowl w każdym calu sprostał szumowi.

Kiedyś w sporcie obowiązywała niepisana zasada, zgodnie z którą sędziowie powinni rzucać flagą na koniec meczu tylko wtedy, gdy gra była skandaliczna. Jednak ten tok myślenia zniknął w ostatnich latach, ponieważ wyniki są obecnie powszechnie określane przez flagi rzucane pod koniec zaciętych gier.

Komisarz NFL, Roger Goodell, poruszył ten temat, prowadząc do Super Bowl LVII, i rozpowszechnił pogląd, że liga ma problem z sędziowaniem. W rzeczywistości twierdził, że urzędowanie nigdy nie było lepsze.

„Nie sądzę, żeby kiedykolwiek w lidze było lepiej” – powiedział Goodell. „W sezonie odbywa się ponad 42,000 XNUMX spektakli. W każdej grze może wystąpić wiele wykroczeń. Usuń to lub ekstrapoluj to. To setki, jeśli nie miliony potencjalnych fauli. A nasi urzędnicy wykonują niesamowitą robotę, zdobywając je. Czy są w tym kontekście błędy? Tak, oni nie są doskonali i nigdy nie będą pełniącymi funkcji”.

Było kilka wątpliwych wezwań podczas weekendu Mistrzostw Konferencji, szczególnie podczas meczu o mistrzostwo AFC pomiędzy Chiefs i Cincinnati Bengals.

W jednym przypadku w czwartej kwarcie Chiefs byli w stanie powtórzyć 3 i 9 po tym, jak początkowo zabrakło im kijów z powodu błędu zegara przed grą. W innym przypadku w czwartej kwarcie rozgrywający Bengals, Joe Burrow, został wezwany do celowego zagrania po ziemi, mimo że został uderzony przez obrońcę, co spowodowało, że podanie nie wyszło.

Szybko do przodu do niedzieli Super Bowl, a teraz masz jedną z najbardziej wątpliwych - jeśli nie dotychczasowy najbardziej wątpliwe w historii — wezwania w historii Super Bowl wykonane w wyniku wezwania wstrzymującego, które tak naprawdę nie było przede wszystkim wstrzymaniem.

I nic się nie zmieni.

Jeśli Goodell nie zauważył, że był problem z sędziowaniem po meczu o mistrzostwo AFC, nie zauważy, że jest problem po Super Bowl.

Jak zauważył po meczu Tampa Bay Buccaneers, reporter Jon Ledyard z Pewter Report, jakość sędziowania nie ulegnie zmianie, chyba że gracze będą na to naciskać.

Pomimo tego, że Patrick Mahomes i Jalen Hurts dali pokaz, który ilustrował, dlaczego są dwoma najlepszymi rozgrywającymi dzisiejszego meczu, zostaliśmy pozbawieni szansy Eagles na remis z Chiefs — i zmuszenie gry do dogrywki — z powodu złej gry. wywołaj największą grę w grze.

Trzeba przyznać Mahomesowi, że wyszedł się pobawić. Pomimo skręconej kostki – kontuzja ponownie się pogorszyła podczas wślizgu w pierwszej połowie – zdobył tytuł MVP Super Bowl dzięki brawurowemu występowi, którego kulminacją była walka na 26 jardów po wygranym meczu. Po raz drugi w Super Bowl Mahomes wyprowadził Chiefs z 10-punktowego deficytu.

Co więcej, jest dopiero czwartym rozgrywającym w historii NFL — inni to Tom Brady, Peyton Manning i Joe Montana — który zdobył wiele nagród MVP oprócz wielu Super Bowl. I jest najmłodszym, który to zrobił w wieku 27 lat.

Pomimo przegranej w pierwszym występie w Super Bowl, Hurts był prawdopodobnie bardziej imponującym z dwóch rozgrywających. Poza kosztownym błądzeniem w podstawowej grze biegowej, która zakończyła się defensywnym przyłożeniem w pierwszej połowie, Hurts nie wykazywał żadnych oznak nerwów – ani kontuzji barku – ponieważ został pierwszym rozgrywającym w historii Super Bowl, który rzucił się na trzy przyłożenia dodatkowo przejść dla innego.

Ale trudno jest skupić się na historycznych występach graczy, kiedy zły wezwania dyktują zacięte gry na największych scenach.

Chociaż Goodell nie widzi problemu, NFL ma duży problem urzędowania.

Pozwól graczom dyktować wyniki meczów, a nie sędziować.