Coco Gauff awansuje do potencjalnego ćwierćfinału French Open z numerem 1 na świecie

Coco Gauff jest największą gwiazdą amerykańskiego tenisa, więc być może dobrze, że jest ostatnim Amerykaninem lub ostatnią Amerykanką stojącą na French Open.

19-letnia Gauff awansowała do swojego drugiego ćwierćfinału z rzędu, pokonując w poniedziałek Słowaczkę Annę Karolinę Schmiedlovą 7:5, 6:2.

Rozstawiony z numerem 6 przegrał seta w pierwszym secie przy stanie 5:2 i przegrał trzy mecze z rzędu, ale zebrał się, by wygrać seta, a następnie wygrał drugiego seta w prosty sposób, wygrywając mecz ze zwycięzcą serwisu.

Następnym celem Gauff może być rewanż z numerem 1 na świecie, Igą Świątek, która pokonała Gauff w zeszłorocznym finale 6-1, 6-3, zdobywając swój drugi tytuł Rolanda Garrosa i drugi ważny tytuł. Świątek wygrała US Open zeszłej jesieni, zdobywając trzeci tytuł major.

Świątek miał zmierzyć się z Lesią Cerenko z Ukrainy w czwartej rundzie w poniedziałek.

Gauff wygrała teraz swoje ostatnie 37 meczów z graczami spoza pierwszej pięćdziesiątki – jej ostatnia porażka miała miejsce w Australian Open 50 przeciwko Wang Qiang.

W pierwszym secie Gauff odbiła się w końcowych momentach od 5:5, 30:30 po serwisie Schmiedlovej i zdobyła ostatnie sześć punktów.

Wygrała również pięć ostatnich meczów meczu, poprawiając swój rekord w bezpośrednich pojedynkach ze Schmiedlovą do 2: 0.

Gauff pozostaje przy życiu w grze podwójnej ze swoją partnerką, Jessicą Pegulą, najwyżej sklasyfikowaną Amerykanką w grze pojedynczej, która wypadła z losowania singli.

„Myślę, że jutro mogę mieć grę podwójną” — powiedział Gauff. „Nie potrzebuję żadnych dni wolnych, więc jutro zagram w debla. Dużo grałem w karty i jadłem rogaliki.

„Pewnego dnia jadłem śniadanie i zjadłem ciasto czekoladowe, a mój agent powiedział:„ Dlaczego jesz ciasto czekoladowe na śniadanie? I było jak: „Jesteśmy w Paryżu, kogo to obchodzi?”