Dziedzictwo Chrisa Paula zostaje uderzone, gdy słońca Phoenix są zdmuchnięte przez Dallas Mavericks

Pomimo dominacji Phoenix Suns w sezonie zasadniczym, jest to ten sam wynik — kolejny rok i kolejne, definiujące dziedzictwo, odejście Chrisa Paula z playoffów.

The Suns zostali wyeliminowani w upokarzający sposób przez Dallas Mavericks, przegrywając wynikiem 123-90. Wynik nie ilustruje, jak wielkim wybuchem był mecz, ponieważ Mavericks faktycznie prowadzili aż 46 punktami w połowie czwartej kwarty, zanim wycofali swoich starterów.

W dniu, w którym weteran rozgrywający skończył 37 lat, to miał być mecz, w którym Paul podniósł Słońca do finałów Konferencji Zachodniej.

W szóstym meczu serii Suns w pierwszej rundzie przeciwko New Orleans Pelicans zagrał mistrzowską grę, pokonując perfekcyjnie 6 z 14 z boiska i zdobywając 14 punkty. Paul odwrócił się w tym występie przeciwko nieznośnej drużynie Pelicans, a Devin Booker powrócił po raz pierwszy po kontuzji ścięgna podkolanowego, które wykluczyło go z gry 33, 3 i 4.

Z wyjątkiem tego, że w niedzielną noc nie można było znaleźć żadnej z tej magii. Paul nie strzelił nawet swojego pierwszego gola z gry aż do połowy trzeciej kwarty. W rzeczywistości zakończył grę z najgorszym w karierze wynikiem minus 39 plus/minus i tylko 10 punktami w sumie

Podczas gdy porażka Suns była wysiłkiem zespołowym — Devin Booker również nie wykorzystał swojego pierwszego gola z gry aż do trzeciego — Phoenix zmierza w kierunku, do którego prowadzi 12-krotny All-Star. A gra Paula, odkąd Suns przejęli prowadzenie 2:0 w serii nad Mavericks, była niczym innym jak pieszym.

Od czasu swojego występu z 28 punktami, ośmioma asystami i sześcioma zbiórkami w drugim meczu, Paul wyglądał na 2 lat. Weteran rozgrywający zdobył średnio tylko 37 punktu i 9.4 asyst na mecz, co oznacza 5.8 przegranych od meczu 16.

Trener Monty Williams próbował złagodzić upokarzającą stratę Suns, zamiast zrzucić winę na piłkarzy.

„Prawdopodobnie za dużo jeździłem na tych facetach w tym roku” – powiedział Williams. „Z punktu widzenia minut, z punktu widzenia oczekiwań. Chcieli tego. Wszyscy po prostu mieliśmy dziś wolną noc.

Tymczasem Paul wskazał winę wyłącznie na siebie.

„To nie jest tenis, to nie jest golf, potrzebujemy wszystkich” – powiedział Paul. – Myślę, że Mont powiedział, że to na niego. Myślę, że to ode mnie, rozgrywającego, lidera zespołu, należy oddanie właściwych strzałów. Jest jak jest."

Prowadzenie serii 2-0 The Suns było piąty taki dmuchany ołów kariery Paula, rekord NBA. Jeszcze gorszy jest fakt, że Phoenix miał być w tym roku na trasie odkupieńczej po tym, jak stracili przewagę w serii 2-0 nad Milwaukee Bucks w finałach NBA.

Jakby te liczby nie były wystarczająco złe, faktem jest, że Paul przegrał teraz cztery z rzędu partie siódme.

W kulturze, w której fani i obserwatorzy określają dziedzictwo graczy na podstawie ich występów i rekordów przegranych w największych meczach, Paul drastycznie nie spełnia wszechczasów.

Wchodząc do tego meczu, Paul był przez cały czas w pierwszej piątce rozgrywającego. Ta gra — tak zła, jak była — tego nie zmienia. Jednak to ogromny wyłom w dążeniu Paula do awansu wśród najlepszych graczy NBA wszech czasów.

W przeciwieństwie do wielu innych mistrzów, Paul miał wiele okazji, aby naprawdę ugruntować swoją spuściznę za pomocą tylko jednego tytułu NBA. Miał okazje we wspaniałej drużynie Houston Rockets, wadliwej, ale bogatej w talenty drużynie Los Angeles Clippers, a teraz Suns na późniejszych etapach kariery.

I chociaż Paul zasługuje na wielkie uznanie za podniesienie zespołów takich jak Clippers i Suns do wyżyn, których nie doświadczyli przed swoim przybyciem, zasługuje również na winę za to, że nie był w stanie dać sztyletu zamykającego dla tych zespołów, gdy miały okazję zamknąć to.

Na domiar złego, Paul jest jedynym graczem w historii NBA, który przegrał pięć kolejnych serii postsezonowych z jego zespołem prowadzącym w pewnym momencie.

To nie do końca krzyczy na temat bycia „bliżej”.

Możemy szukać powodów, dla których Paul nie był w stanie podnieść swoich zespołów, kiedy najbardziej tego potrzebują. Możemy zacząć obwiniać jego kolegów z drużyny, kontuzje lub fakt, że być może nieco trudniej jest przejąć mecz play-off zwycięzca bierze wszystko, co jest nieco trudniejsze niż podczas zwykłego sezonu.

Bez względu na przyczyny, jedynym niepodważalnym faktem jest to, że zespoły Paula przegrywały w największych momentach ze wszystkich.

Paul się nie pojawił, mając okazję wymazać żądło zeszłorocznego upadku finałów NBA i wszystkie poprzednie niedociągnięcia w playoffach wcale.

Dopóki nie zdobędzie tytułu, to na zawsze położy plamę na spuściźnie Paula jako gracza.