Carlos Alcaraz kończy zgarnianie najlepszych graczy na świecie, aby zdobyć tytuł w Madrycie

Carlos Alcaraz oznajmił reszcie tenisowego świata, że ​​jest gotowy do zdominowania gry.

Nie po drodze, ale teraz.

19-letni Hiszpan i numer 7 na świecie zdobył swój drugi tytuł Masters 1000 w 2022 roku, niszcząc numer 3 i broniącego tytułu Alexandra Zvereva, 6-3, 6-1, w niedzielnym finale w Madrycie. Alcaraz poprawił w tym sezonie bilans 28-3 i zdobył cztery tytuły, w tym swoją pierwszą koronę Masters 1000 w Miami.

W ciągu czterech dni pokonał graczy nr 1 (Novak Djokovic), nr 3 (Zverev), nr 4 (Rafael Nadal) i nr 9 (Cam Norrie) na świecie. W sobotę on został pierwszym człowiekiem, który pokonał Nadala i Djokovicia w tej samej imprezie na korcie ziemnym. Wygrał siedem meczów z rzędu z przeciwnikami z pierwszej dziesiątki iw poniedziałek awansuje na 10. miejsce na świecie.

Alcaraz spędził na korcie prawie sześć godzin w tych dwóch meczach, ale nie miał większych problemów z wyeliminowaniem Zvereva, który wygrywał trzy sety późną sobotnią nocą ze Stefanosem Tsitsipasem.

„Myślę, że wygra jeden z następnych czterech głównych turniejów, myślę, że będzie pierwszym nastolatkiem, który wygra jeden od czasu Nadala [w 2005 roku na Rolandzie Garrosie]”, powiedział Jim Courier, były światowy numer 1 w Tennis Channel. „Zobaczymy, zobaczymy”.

Zverev, dwukrotny mistrz Madrytu (2018 i 21), spadł do 19-3 w 2022 roku.

Alcaraz nadal łączył podstawową moc wstrząsu ze słodkim drop shotem — i gotowością do użycia drop shota w krytycznych momentach meczu.

„To moc naprawdę ustawia drop shot” – powiedział Courier w niedzielnym eterze.

Alcaraz przebił Zvereva na prowadzenie 4-2 w pierwszym secie, a następnie zaserwował.

Zakochał się w nim cudownym uderzeniem z forhendu, dając prowadzenie 2:1 w drugim secie, a następnie ponownie przełamał się, prowadząc 4:1, gdy koła zaczęły spadać Niemcowi.

Zverev skapitulował i stracił serwis przy stanie 1:5 w drugim secie, dwukrotnie popełniając dwa ostatnie punkty.

Alcaraz będzie miał teraz jeszcze kilka wydarzeń przed French Open, które rozpocznie się 22 maja. Pojawi się pytanie: jak poradzi sobie w meczach do trzech zwycięstw z najlepszymi graczami na świecie i czy może walczyć o swój pierwszy tytuł Wielkiego Szlema?

„Bez wątpienia radzi sobie na twardych kortach i glinie” – powiedział Courier w niedzielnym programie telewizyjnym.