Czy ofensywa Green Bay Packers może znaleźć odpowiedź na Belichick i Patriots?

Liczby nie są ładne.

I to delikatnie mówiąc.

The Green Bay Packers mieli w tym sezonie 17 posiadania piłki w drugiej połowie i zdobyli marne 10 punktów. To marne 3.3 punktu na mecz i średnio zaledwie 0.59 punktu na posiadanie piłki.

Teraz Packers stoją przed wyzwaniem poprawienia tych liczb przeciwko największemu trenerowi, jakiego kiedykolwiek widziało NFL. Green Bay będzie gospodarzem New England — i sześciokrotnego głównego trenera Super Bowl, Billa Belichicka — w niedzielę o 3:25

„Myślę, że zawsze szukam poprawek w grze” – powiedział rozgrywający Packers Aaron Rodgers. „Lubię czasami dokuczać naszym pracownikom, gdy dokonują korekty w grze w przerwie, (oni) są naprawdę podekscytowani. To jak pęd, niektórzy ludzie wierzą w pęd, inni nie. Niektórzy ludzie wierzą w korekty w połowie przerwy, inni nie.

„Ale zawsze wprowadzamy poprawki, majsterkowanie i małe drobiazgi, aby spróbować poprawić grę zarówno w ogniu bitwy, jak i poza nią, w przerwie i wielu innych chwilach”.

Jak dotąd nie działały.

I to jest duży powód, dla którego Green Bay zajmuje 27. miejsceth w punktach na mecz już po 16.0 i 19th w przejściu wykroczenia (228.7).

Do tej pory 17 posiadanych przez Green Bay w drugiej połowie obejmowały:

• Osiem puntów.

• Dwie przegrane fumble i przechwycenie.

• Trzy serie, w których gra się zakończyła.

• Jedna seria, w której Packers odwrócili piłkę podczas upadków.

• Jedno przyłożenie.

• I jeden cel z gry.

Green Bay miał imponujący 7-play, 75-jardowy marsz przyziemienia podczas drugiego przejazdu w drugiej połowie przeciwko Minnesocie w pierwszym tygodniu. Od tego czasu 1 przejazdów Packersów w drugiej połowie dało zaledwie trzy punkty (15).

Ostateczna frustracja nastąpiła w zeszłym tygodniu, gdy Green Bay poprowadził Tampa Bay 14-3 w przerwie, a następnie stracił gola w drugiej połowie i desperacko utrzymywał się, by wygrać 14-12.

Packers rozegrali 30 meczów w drugiej połowie przeciwko Buccaneers i mieli tylko 81 jardów – średnio zaledwie 2.70 na mecz. Green Bay zdołał w drugiej połowie zaledwie czterosekundowe spadki, a Rodgers rzucił rzadkie przejęcie.

„To szalone, jak rozmach odgrywa w tym taką rolę” – powiedział główny trener Packers, Matt LaFleur. „To jest tak, że siedzisz tam i mówisz „w porządku”. Możemy to powstrzymać. Możemy to znowu uruchomić. I po prostu, z jakiegoś powodu, nie zmaterializowało się to w pozostałej części gry.

„A ty chcesz porozmawiać o frustrowaniu. Siedzisz tam i drapiesz się w głowę, jak możemy to nazwać, żeby to zrobić? Bo kiedy nie ruszasz piłką, to jesteś jak, no cóż, przewyższają nas, ponieważ nic nie możemy uruchomić.

Rozpoczęcie – i utrzymanie ich w ruchu – przeciwko Belichickowi i Patriotom będzie ogromnym wyzwaniem.

Patrioci nie mają elitarnego personelu, jakim cieszyło się wiele wspaniałych zespołów Belichick. Ale niewielu, jeśli w ogóle, miało lepszy umysł obronny niż sam Belichick.

Patrioci zajmują obecnie 10 miejsceth w obronie totalnej (314.7) i ósme przed podaniem (200.0).

Drużyny Belichicka zawsze słynęły z tego, że odbierają to, co przeciwnicy robią najlepiej, i zmuszają ich do przejścia do planu B lub C. W przypadku Green Bay prawdopodobnie oznacza to próbę zamknięcia wyróżniających się biegaczy Aarona Jonesa i AJ Dillona, ​​ale nawet Packers przyznają nie są pewni, jak Belichick ich zaatakuje.

„Przygotowujesz się na wiele rzeczy, ale wszystko może się zmienić w meczu lub przed meczem, w przerwie, w trzeciej lub czwartej kwarcie” – powiedział Rodgers. „Mają wiele schematów, do których mogą się udać, są bardzo dobrze przygotowani, dobrze wyszkoleni, a ty musisz być gotowy na każdy zasięg, ciśnienie, zero, ósemkę, wiele różnych rzeczy. Dużo szacunku dla trenera Belichicka. Myślę, że najlepszy trener w historii gry.

Trudno się z tym spierać.

Belichick był częścią dwóch drużyn mistrzowskich Super Bowl, kiedy był koordynatorem defensywy New York Giants w latach 1985-90. Zdobył sześć tytułów Super Bowl w Nowej Anglii i był Trenerem Roku NFL w 2003, 2007 i 2010 roku.

Belichick został wybrany do zespołu All-Decade NFL w 2000 i 2010 roku i został wybrany do 100 NFLth Zespół jubileuszowy.

Posiada rekordy NFL w większości zwycięstw w Super Bowl (sześć), występach w Super Bowl (dziewięć), wygranych w play-off (31) i mistrzostwach dywizji jako główny trener (17). A niedzielne wyzwanie LaFleura wygra jego osobistą partię szachów z wielkim Belichickiem.

„Po prostu nigdy nie wiesz, co dostaniesz”, powiedział LaFleur o Belichicku. „Jest najlepszy z najlepszych, niezależnie od sportu. Nie jest szokujące, dlaczego wygrał tak wiele Super Bowl i dlaczego wygrał tak wiele gier. Wykonuje świetną robotę, zabierając ci to, co robisz najlepiej, i wytrącając cię z równowagi. Mogą grać wiele różnych stylizacji z tych samych grup personalnych. Nie wiem. Robi to na wysokim poziomie od bardzo dawna.”

LaFleur, który w Green Bay przekroczył 41-11 lat w ponad trzech sezonach, sam zrobił to na wysokim poziomie – ale przez znacznie krótszy czas.

Teraz jego wyzwaniem będzie naprawienie tego, co boryka się z ofensywą Packerów – zwłaszcza w drugiej połowie – przeciwko największemu mistrzowi defensywy, jakiego kiedykolwiek znała gra.

„Musisz mieć pewne plany i poprawki w rękawie, na wypadek gdyby szły w wielu różnych kierunkach” – powiedział koordynator ofensywy Packers, Adam Stenavich. „Musisz mieć jakieś odpowiedzi na wszystko. Testują twoje zasady i testują cię z przodu, celowania, i będą próbowali wygrać pojedynki jeden na jednego na zapleczu. Więc po prostu musisz być gotowy, aby wygrać.

O wiele łatwiej było powiedzieć, że zrobiono to w przypadku Packers 2022.