Brazylia pokonała Koreę Południową 4:1 i awansowała do ćwierćfinału

Brazylia wyeliminowała Koreę Południową z turnieju mistrzostw świata w poniedziałek i awansowała do ćwierćfinału, po raz ósmy z rzędu, kiedy najbardziej utytułowana drużyna w historii mistrzostw świata zakwalifikowała się do rundy.

Kluczowe fakty

Brazylijczyk Vinicius Junior strzelił gola przeciwko Korei Południowej zaledwie siedem minut po rozpoczęciu pierwszej połowy meczu, a następnie Neymar z rzutu karnego i gole Richarlisona i Lucasa Paquety.

Neymarowi, który zdobył 77 goli w reprezentacji Brazylii, brakuje tylko jednego gola, by zrównać się z legendą brazylijskiego futbolu, Pele, w walce o tytuł najlepszego strzelca w historii kraju (7 z tych goli padło podczas mundialu).

Chociaż obrońcy Korei Południowej mieli trudności z obroną przed atakami Brazylii, Seung-Ho Paik strzelił gola w drugiej połowie i wyrównał wynik na 4:1 po zakończeniu gry.

Zaskakujący fakt

Brazylia wygrała pięć mistrzostw świata, najwięcej ze wszystkich krajów w historii turniejów.

Na co uważać

W piątek Brazylia zmierzy się w ćwierćfinale z Chorwacją, która awansowała do następnej rundy po pokonaniu Japonii 3:1 w rzutach karnych po remisie 1:1. Jeśli Brazylia pokona Chorwację, w półfinale zmierzy się ze zwycięzcą piątkowego pojedynku Argentyna-Holandia.

Kluczowe tło

11 drużyn, które pozostały w turnieju w poniedziałek, to Brazylia, Holandia, Argentyna, Francja, Anglia, Chorwacja, Brazylia, Maroko, Hiszpania, Portugalia i Szwajcaria. Stany Zjednoczone były znokautowany z Holandią w sobotę. Chorwacja, Holandia, Argentyna, Anglia i Francja zapewniły sobie już miejsca w ćwierćfinale turnieju, pozostawiając sześć pozostałych drużyn do walki o trzy pozostałe miejsca. Finał Pucharu Świata zaplanowano na niedzielę, 18 grudnia.

Duża liczba

$ 440 million. Tyle w nagroda pieniężna FIFA wypłaci 32 reprezentacjom narodowym, które rywalizowały w mistrzostwach świata, w tym 42 miliony dolarów dla zwycięzcy.