Bayern Monachium porażka pokazuje FC Barcelona wciąż trochę daleko od elity Ligi Mistrzów (WIDEO)

FC Barcelona nie przeszła do historii we wtorek wieczorem, przegrywając 2-0 z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów.

Katalończycy nigdy nie pokonali Bawarczyków w rozgrywkach europejskich elitarnych klubów, ale wyglądali, jakby byli na dobrej drodze do naprawienia tego w wybuchowej pierwszej połowie.

Dużo szans mieli tacy jak Robert Lewandowski i Pedri. Ale w pasjonującej bitwie między kontynentalnymi zawodnikami wagi ciężkiej, Barce nie udało się odeprzeć przeciwnika, gdy mieli go na linach.

Ich przeciwnicy z Bundesligi wchłonęli ciosy, a następnie wystrzelili z parą powaleń w drugiej połowie, zanim jednogłośnie wygrali na punkty.

Pierwsza porażka Barcelony w sezonie w jakimkolwiek formacie pokazuje, że pomimo wszystkich zauważalnych ulepszeń na zegarku głównego trenera Xaviego Hernandeza i wpływu nowych transferów, Blaugrana wciąż jest daleko od rywalizacji z elitą.

„Kiedy wypuszczasz drużyny z haka w Lidze Mistrzów, przeciwko drużynom na tym poziomie, w końcu płacisz” – ubolewał Xavi przed hiszpańskim nadawcą Movistar po meczu.

„Byliśmy lepsi. Mieliśmy sześć lub siedem naprawdę wyraźnych szans, ale Bayern nie jest tak wyrozumiały.

„Ale weźmiemy pozytywy i chociaż był to wynik negatywny, możemy wyciągnąć wnioski z błędów” – obiecał.

„To krok w tył. Zrobiliśmy wystarczająco dużo, aby zremisować, jeśli nie wygrać, porażka nie jest zasłużona, ale popełniliśmy błędy w dwóch polach.

Xavi ma rację, że Barca musi skupić się na pozytywach. W pierwszych 45 minutach zabrali mecz do Bayernu, jak niewielu jest w stanie na tej wysokości, a lepsze wykończenie mogło całkowicie zmienić nagłówki.

Wciąż mając zaledwie 19 i 18 lat, Pedri i Gavi ponownie pokazali, że są w stanie rywalizować z najlepszymi na świecie i że wroga atmosfera nie jest w stanie wytrącić ich z gry.

Ale dopóki Barca nie zacznie zabijać przeciwników, gdy nadarzy się okazja i stanie się bardziej uliczny, oczekiwanie na pierwszy tytuł UCL, który do czerwca będzie trwał osiem lat, będzie trwać tylko dalej.