Bayern Monachium kończy amerykańską trasę na historycznym polu Lambeau z dużą ilością do rozważenia

Bayern Monachium zakończył letnią trasę Audi 2022 w USA porażką 0-1 z Manchesterem City na Lambeau Field w Green Bay. Był to pierwszy mecz piłki nożnej na historycznym stadionie Lambeau Field w Green Bay w stanie Wisconsin.

Tłum w liczbie 78,128 15 osób dwukrotnie przerwał grę z powodu silnych burz z piorunami w okolicy. Po pierwsze, rozpoczęcie było opóźnione o 12 minut. Następnie, w 45 minucie, Erling Haaland strzelił jedynego gola w meczu. Chwilę później mecz został ponownie opóźniony, tym razem o XNUMX minut.

Ponieważ Bayern musiał wrócić tego wieczoru do Monachium, mecz został skrócony do dwóch razy 40 minut. Być może były to opóźnienia i liczne zmiany w trakcie meczu, ale żadna ze stron nie zdołała stworzyć wielu okazji na wysokie punkty i mecz zakończył się 1:0.

Dla Bayernu, który wcześniej pokonał DC United 6:2 na Audi Field w Waszyngtonie, wynik i tak byłby drugorzędny. Zamiast tego ta trasa dotyczyła dwóch rzeczy: przygotowania zespołu na erę post-Lewandowskiego i odzyskania amerykańskiej publiczności po dwóch latach, w których zespoły nie mogły podróżować z powodu COVID-19.

Podczas imprezy poprzedzającej mecz, członek zarządu Bayernu, Andreas Jung, wskazał, że w Stanach Zjednoczonych jest 130 milionów aktywnych fanów piłki nożnej. Co ważniejsze, 25 milionów ludzi w USA gra w piłkę nożną, a 18 milionów z nich ma mniej niż 18 lat. Jung odpowiada za sponsoring i wydarzenia, zarządzanie marką, nowe media i IT, merchandising i licencje, stosunki międzynarodowe i marketing.

Te liczby są kluczowymi powodami, dla których Bayern nadal naciska na większą obecność w Stanach Zjednoczonych. W rzeczywistości dyrektor generalny Oliver Kahn wskazał, że więcej zespołów Bundesligi powinno wykazywać obecność na najważniejszym rynku amerykańskim.

„Jeśli chodzi o marketing międzynarodowy w ramach DFL (organu zarządzającego Bundesligi), to muszę szczerze powiedzieć, że jest miejsce na rozwój” – powiedział Kahn na konferencji prasowej przed meczem. „Odległość do PremieraPINC
Liga jest ogromna; jest to coś, na co ciągle wskazujemy i jest to coś, co możemy rozwiązać tylko wspólnie. Ciągle powtarzamy: „musimy być bardziej obecni na rynku międzynarodowym, a jeśli nam się to uda, możemy też sprowadzić więcej gwiazd”. Ale bez tego Premier League pozostanie przed nami. To jest coś, nad czym musimy pracować razem jako niemiecki futbol.

Drugim aspektem trasy było stworzenie przez szefa Bayernu Juliana Nagelsmanna zespołu, który mógłby zrekompensować odejście gwiazdy napastnika Roberta Lewandowskiego. W chwili pisania tego tekstu Rekordmeister był w końcowych rozmowach o podpisaniu 17-letni środkowy napastnik Mathys Tel ze Stade Rennais za pakiet do 28 milionów dolarów.

Tel jest niezwykle utalentowany, ale nie oczekuje się, że Francuz wypełni lukę Lewandowskiego. Trasa po Stanach Zjednoczonych podkreśliła, że ​​Nagelsmann w przyszłości przeprowadzi wielokierunkowy atak. Zamiast jednego numer 9, atak Bayernu będzie polegał na wielu atakujących graczach. Na przykład przeciwko DC United Bayern zaczął od formacji 4-2-2-2, którą można było zmienić w 3-5-2, a atak stanowili Sadio Mané i Serge Gnabry.

Przyszłość ataku była jednym z największych tematów amerykańskiego Audi Tour a Nagelsmann, Kimmich, Müller, Gnabry wszyscy wskazali, że w przyszłym sezonie punktacja zostanie rozłożona na kilka ramion. Nie oznacza to, że Bayern nie podpisze numeru 9 w przyszłym roku, Nagelsmann jest wielkim fanem angielskiego napastnika Harry'ego Kane'a, którego uznał za zbyt drogiego na tego lata.

Jakie są zatem dania na wynos? Z marketingowego punktu widzenia wycieczka była z pewnością sukcesem. Tłumy sprzedające się w Audi Field, a co ważniejsze, Lambeau Field podkreśliły wzrost gry w Stanach Zjednoczonych. Znacząca obecność kibiców Bayernu na obu igrzyskach pokazuje, że Rekordmeister jest postrzegany jako gigant za oceanem.

Na boisku wciąż są znaki zapytania. Nagelsmann będzie musiał zastąpić Lewandowskiego bez typowego sprawdzonego numeru 9. Przeciwko City obrona czasami miała problemy, a nowy zawodnik Matthijs de Ligt będzie potrzebował czasu na integrację.

W rzeczywistości Nagelsmann będzie miał wiele do przemyślenia podczas lotu powrotnego do Monachium. Odpowiedzi na pytanie, czy doszedł do właściwych wniosków, otrzymamy w ciągu tygodnia, kiedy Bayern zmierzy się z RB Lipsk w DFL Supercup.

Manuel Veth jest gospodarzem Podcast Bundesliga Gegenpressing oraz Area Manager USA w Rynek transferowy. Został również opublikowany w Guardian, Newsweek, Howler, Pro Soccer USA i kilku innych. Śledź go na Twitterze: @Manuelaveth.