Baltimore Ravens oferują przypomnienie o Championship Formula w 8 tygodniu wygranej

W pierwszej połowie Baltimore Ravens' Week 8, wygranej w czwartek z Tampa Bay Buccaneers, ich ofensywa miała wyraźny wygląd ataku próbującego być czymś, czym nie jest.

Przez ostatnie dwie kwarty Kruki wróciły do ​​tego, co robią najlepiej, a wyniki były dobitne.

Kruki wycofały się w drugiej połowie po anemicznym występie w pierwszej połowie, odnosząc zwycięstwo 27-22 i poprawiając się do 5-3.

To była zmiana, która wyglądała bardzo nieprawdopodobnie po tym, jak Kruki zdobyli tylko trzy punkty w pierwszych dwóch kwartach, w których Baltimore prowadził piłkę zaledwie dziewięć razy, co jest niezwykle małą liczbą jak na atak, który odniósł sukces głównie ze względu na różnorodność prowadzonej gry. w poprzednich latach.

W drugiej połowie Kruki powróciły do ​​tej ofensywnej tożsamości, a ich występy sugerowały, że mogą być uzasadnionym zagrożeniem do rywalizacji w AFC, jeśli pozostaną przy wypróbowanym podejściu, które się dla nich sprawdziło.

Baltimore pokroił obronę Buccaneers w run game, rozciągając Tampa Bay poziomo, aby otworzyć środek, skutecznie wykorzystując jet sweep i wyciągając Lamara Jacksona z kieszeni i rzucając w ruchu w podań.

The Ravens pobiegł na 206 jardów na 24 chwyty w drugiej połowie, podczas gdy Jackson był ósmy z ośmiu, podając na 94 jardy. Baltimore średnio 0.30 oczekiwanych punktów Dodano grę w pośpiechu przeciwko Tampa Bay, według rbsdm.com, w porównaniu do 0.02 EPA na grę rzucaną piłką. Baltimore zajmuje drugie miejsce w NFL w rundzie EPA na mecz w tym sezonie, ustępując jedynie Cleveland Browns.

Już dawno ustalono, że gra podania jest o wiele bardziej skuteczna niż atak naziemny, ale atak Kruków jest najlepszy, gdy może manipulować obroną dzięki zróżnicowanej grze run oraz groźbie odczytu strefowego i przeczytaj opcję.

Chociaż znaczne umiejętności Jacksona w rzucaniu piłką – jest lepszym podającym, niż mu się wydaje – powinny być wykorzystane tam, gdzie to możliwe, zwycięstwo nad Buccaneers, które było wygodniejsze niż wskazany końcowy wynik, powinno służyć jako przypomnienie Krukom, że sposób, w jaki grali na Raymond James Stadium, jest ich najlepszą receptą na sukces.

Niewiele drużyn w NFL może kontrolować zegar i tworzyć wybuchowe gry w run game tak, jak robią to Kruki. Kiedy w pełni wykorzystają tę zdolność i wykorzystają słabości ofensywne przeciwnika, tak jak ich pęd podań w meczu z Tampa Bay, Kruki — nawet w AFC z dwoma potężnymi drużynami w Buffalo Bills i Kansas City Chiefs — mają przepis na idź głęboko w postseason.