Argentyna prowadzi 2:0 po golach Messiego i Di Marii

Lionel Messi i Angel Di Maria strzelili gole w pierwszej połowie, gdy Argentyna objęła prowadzenie 2: 0 z Francją w pierwszej połowie finału Mistrzostw Świata FIFA 2022 w niedzielę, w meczu, który jest prawdopodobnie ostatnim 35-letnim argentyńskim legendą szansę na zdobycie największego tytułu w sporcie.

Kluczowe fakty

Messi – powszechnie uważany za największego z jego pokolenia – stoi w obliczu francuskiego ataku prowadzonego przez 23-letniego Kyliana Mbappé, przez wielu uważanego za spadkobiercę argentyńskiej gwiazdy jako najlepszego gracza na świecie.

Messi i Mbappé wspólnie prowadzą w tabeli strzelców z pięcioma golami oraz odpowiednio trzema i dwiema asystami.

Finał w Lusail będzie szansą dla Messiego – który zdobył wszystkie inne ważne trofea w piłce nożnej – na przezwyciężenie rozczarowania po przegranej 1:0 z Niemcami w finale 2014 roku, gdzie przegapił okazję do zdobycia bramki krótko po przerwie .

Historia również zachęca francuską drużynę i Mbappé, którzy chcą zostać pierwszą drużyną od sześciu dekad, która wygra mistrzostwa świata jeden po drugim – ostatni wyczyn osiągnięty przez Brazylię Pelego.