Argentyna przeżywa oszałamiający powrót Holandii i awansuje do półfinału mistrzostw świata

Topline

Argentyna i gwiazdor Lionel Messi awansują do półfinału Mistrzostw Świata, po szokującym powrocie dwóch bramek z Holandii w drugiej połowie w meczu, który wielu nazywa jak dotąd najbardziej zabawnym w turnieju.

Kluczowe fakty

Argentyna wygrała mecz 4:3 w rzutach karnych po remisie 2:2 po dogrywce.

Argentyna prowadziła 2:0 po golach Messiego i Nahuela Moliny, ale roztrwoniła prowadzenie na wyjeździe w ostatnich minutach drugiej połowy.

Holandia odzyskała pierwszego gola po wyniku Wout Weghorst w 83. minucie, a następnie zremisowała mecz, zdobywając kolejnego gola Weghorst w 10. minucie doliczonego czasu gry z zaledwie sekundami do stracenia.

Duża liczba

17. Tyle żółtych kartek pojawiło się w chaotycznym meczu, ustanawiając nowy rekord Pucharu Świata. Nie było czerwonych kartek.

Na co uważać

Argentyna zmierzy się z Chorwacją we wtorek w półfinale, po tym jak Chorwacja odniosła ogromne zdenerwowanie wcześniej w piątek, pukając Faworyci turnieju Brazylia.

Kluczowe tło

Bieg Argentyny jest uważnie obserwowany na całym świecie, ponieważ oczekuje się, że będzie to ostatnia szansa dla 35-letniego Messiego na zwycięstwo w największym wydarzeniu sportowym na świecie. Był bliski zwycięstwa w 2014 roku, kiedy Argentyna przegrała z Niemcami w dogrywce finału mistrzostw świata, ale mundial 2022 to jedyny raz w jego karierze, kiedy awansował poza ćwierćfinał. Holendrzy przystąpili do meczu jako słabsi pomimo dobrego występu w fazie grupowej i wyniku 3:1 wygrać z USA w rundzie 16.

Styczna

Maroko jest jedyną drużyną spoza Europy, która pozostała w mundialu to już przeszło do historii jako pierwszy naród arabski, który dotarł do ćwierćfinału. Jeśli Maroko wygra sobotni mecz z Portugalią, stanie się pierwszym afrykańskim zespołem, który kiedykolwiek awansował do półfinału.

Inne dokumenty

Szokujące mistrzostwa świata: Chorwacja nokautuje ulubioną Brazylię, a Neymar wyrównał rekord bramkowy Pelé (Forbes)

Męska drużyna USA odpadła z mistrzostw świata po przegranej 3:1 z Holandią (Forbes)

Co obejrzeć w odcinku Finał Mistrzostw Świata: Ostatni bastion Messiego, Neymar vs. Pelé, marokański bieg przez wieki i nie tylko (Forbes)