All-Star Break nie ochłodzi gorących Milwaukee Bucks

Większość graczy — w każdym sporcie — nie może się doczekać wydłużonej przerwy w środku sezonu, jaką zapewni Mecz Gwiazd ich odpowiedniej ligi i związana z tym przerwa w harmonogramie.

Milwaukee Bucks nie różnili się niczym, zwłaszcza po serii kontuzji, które wykluczyły kluczowych graczy na długie odcinki pierwszej połowy wraz z trudnym harmonogramem przed przerwą.

Ale prawdopodobnie nastąpiło rozczarowanie po tym, jak Milwaukee w końcu wróciło do pełni sił i odniosło 12 kolejnych zwycięstw, zanim nacisnęło przycisk pauzy po zwycięstwie 116-110 w Chicago 16 lutego.

Okazuje się jednak, że tygodniowa przerwa nie spowolniła gry Bucks. Milwaukee powróciło do akcji w piątek wieczorem w głośny sposób, przedłużając swoją passę do 13 meczów, pokonując Miami 128-99, co oznaczało największy margines zwycięstwa Bucks w tym sezonie.

„Cała grupa była dobrze skupiona po przerwie” – powiedział główny trener Mike Budenholzer. „Po obu stronach kortu dawali z siebie wszystko”.

Budenholzer zauważył, jak rozgrywający Jrue Holiday nadał ton pod tym względem z 24 punktami, pięcioma zbiórkami i siedmioma asystami, nie popełniając ani jednej straty w ciągu prawie 29 minut na parkiecie.

Holiday był jednym z sześciu Bucksów, którzy strzelili dwucyfrową liczbę punktów przeciwko Miami, grupie, w której znajdował się rezerwowy obrońca Bobby Portis, który zdobył 18 punktów na 7 z 11 strzałów i zebrał 11 zbiórek w swoim pierwszym meczu po powrocie po ponad miesiącu spudłowania z powodu kolana obrażenia.

„Co za uznanie dla niego i jak ciężko pracował” – powiedział Budenholzer. „Pracy, którą włożył podczas przerwy na All Star, nie mogę powiedzieć wystarczająco dużo o Bobbym Portii. Nadał nam ton. Jest dużą częścią naszego charakteru. To, że wrócił po kontuzji i grał w ten sposób, świadczy o tym, jaki jest.

Nowicjusze, Myers Leonard i Jae Crowder, również wnieśli solidny wkład. Leonard zdobył pięć punktów i zgarnął sześć tablic w swoim pierwszym meczu od 2021 roku, podczas gdy Crowder, którego Milwaukee nabył od Phoenix w ostatecznym terminie, zabrał głos po raz pierwszy w tym sezonie i zdobył dziewięć punktów w strzelaniu 3 z 5, w tym parę 3 -pointers i zaliczył trzy zbiórki.

„Naprawdę imponujące dla obu z nich”, powiedział Budenholzer. „Jae, próbowaliśmy dodać go do naszej grupy. Uznanie dla Jona Horsta i recepcji za znalezienie sposobu, aby go zdobyć. Jest dużą częścią wygrywania.”

Oczywiście, podczas gdy gorąca passa w lutym jest z pewnością imponująca, stawia tyłki na siedzeniach i pomaga w pozycjonowaniu w fazie play-off, wciąż jest długa droga do przebycia, zanim Bucks będą mogli przejść do tempomatu.

Po pierwsze, jest harmonogram, który zostanie wznowiony w niedzielne popołudnie przeciwko nowej drużynie Phoenix Suns, która weszła all-in w terminie wymiany, dodając Kevina Duranta.

Reszta harmonogramu Milwaukee obejmuje pięć meczów z pretendentami z Konferencji Wschodniej Filadelfii, Brooklynu i Bostonu, a także wycieczkę do Phoenix na rewanż z Suns i kolejną do Denver na randkę z wiodącym w Konferencji Zachodniej Nuggets, a także wizytę w Memphis. , obecnie drugi na Zachodzie, w przedostatnich rozgrywkach sezonu zasadniczego.

Następnie jest kwestia zdrowia, która czasami wprawiała Bucks w tym sezonie w osłupienie i ponownie podniosła głowę w piątek, kiedy Giannis Antetokounmpo, który był ograniczony do zaledwie 20 sekund w Meczu Gwiazd z powodu kontuzji nadgarstka, opuścił grę w pierwszej kwarcie po uderzeniu prawym kolanem w zawodnika Suns.

Jego dyspozycyjność w niedzielę przeciwko Suns nie była znana po meczu z Miami, ale utrata dwukrotnego Najcenniejszego Gracza, który jest obecnie trzeci w lidze z 31.8 punktami i drugi z 12.2 zbiórek na mecz, byłaby strasznie dużym ciosem.

„Zobaczymy, jak będzie się czuł jutro” – powiedział Budenholzer. „Ocenimy go i po prostu weźmiemy to z dnia na dzień”.