AFC North może przejść przez Pittsburgh Steelers po wygraniu przez sprzęgło Cincinnati Bengals

Pittsburgh Steelers z 2022 roku nie są tą samą wersją drużyny, która w zeszłym sezonie wpadła do play-offów.

The Steelers odnieśli spektakularne zwycięstwo 23:20 nad obrońcą tytułu AFC, Cincinnati Bengals, dzięki dominującej defensywie. Stwierdzenie, że nowa obrona Pittsburgha „Stalowa kurtyna” była dominująca, jest prawdopodobnie niedopowiedzeniem.

Steelers zmusił jednego z najlepszych rozgrywających w lidze – Joe Burrowa – do prawdopodobnie najgorszego jak dotąd występu jako zawodowiec. Burrow odwrócił piłkę pięć razy, w tym cztery straty w pierwszych 25 minutach gry.

Podczas gdy Pittsburgh prawie stracił 14-punktową przewagę – głównie z powodu powolnego pokazu ofensywy – obrona Steelersa wymyśliła największą grę w meczu, kiedy jej potrzebowali.

W dogrywce Bengalczycy grozili w polu bramkowym, obrońca Steelers Arthur Maulet zwolnił Burrowa za stratę siedmiu jardów, przez co stracił piłkę. Gra dała Steelersom kolejną szansę na wygranie meczu, co w końcu zrobili za bramką z pola 53 jardów Chrisa Boswella pod koniec dogrywki.

Z tego zwycięstwa było wiele pozytywów. Moglibyśmy wskazać, jak Steelerowie wygrali mecz dzięki gwałtownej gonitwie podań, która spowodowała pięć strat. Moglibyśmy wspomnieć, jak Pittsburgh pokonał obrońców mistrzów AFC jako zespół, który według wielu osób zakończy się jako ostatni w północnej części AFC. Moglibyśmy nawet wspomnieć, że ofensywa pod wodzą Mitcha Trubisky'ego nie popełniła ani jednej straty w swoim debiucie w drużynie.

Ale co najważniejsze, Steelers złożyli oświadczenie, wygrywając otwierający sezon nad jedną z najlepszych drużyn NFL – nadal są pretendentami.

„To było dość szalone – ta w kółko natura” Trubisky powiedział. „Wiele dowiedzieliśmy się o tym zespole. Walczyliśmy, trzymaliśmy się razem. Mamy dużo do posprzątania, ale w końcu znaleźliśmy sposób. Wygrywanie jest zabawne”.

Pittsburgh doznał kilku znaczących niepowodzeń. Panujący obrońca roku TJ Watt odszedł z gry z powodu kontuzji klatki piersiowej. Adam Schefter z ESPN poinformował po meczu, że Pittsburgh uważa, że ​​Watt doznał poważnej kontuzji.

Podczas gdy Steelerowie czekają na wyniki kontuzji Watta, zaczynając uciekać Najee Harris doznał czegoś, co wyglądało na kolejną kontuzję stopy. Harris radził sobie ze złamaniem Lisfranca w przedsezonie i po meczu był widziany w bucie do chodzenia.

Fakt, że Steelerowie byli w stanie wywalczyć zwycięstwo bez dwóch swoich najlepszych gwiazd, pokazuje kluczową różnicę między tą drużyną a tą, która przebiła się do play-offów w zeszłym sezonie.

Najbardziej zauważalna różnica? Fakt, że ta obrona powróciła.

Steelerowie zawsze byli znani ze swojej obrony „stalowej kurtyny”. Podstawą zwycięskiej tradycji Pittsburgha zawsze była jego obrona. Jednak Steelerowie mieli najgorszy występ w defensywie od 1991 roku, ponieważ w zeszłym sezonie zajęli 22. miejsce w dozwolonych punktach.

Burrow – który został zwolniony siedem razy i przez cały dzień mierzył się z nieustanną gonitwą podań – dał uznanie rywalom z dywizji za ich plan gry.

- To frustrujące - powiedział Burrow. „Wróciliśmy w drugiej połowie. Skończyliśmy mocno. Daj im kredyt. Mieli dobry plan.

Podczas gdy Pittsburgh ma swoje problemy, nad którymi trzeba popracować – byli 4 z 15 w trzecim porażce i zdobyli w sumie trzy punkty w drugiej połowie – odporność drużyny w walce z wieloma niepowodzeniami jest najbardziej imponująca.

Minkah Fitzpatrick, po tym jak został wezwany do wątpliwej, niepotrzebnej kary za szorstkość po przyziemieniu Bengalczyków pod koniec regulaminu, zablokował coś, co byłoby dodatkowym punktem, który byłby zwycięzcą meczu.

Poza tą grą Boswell odbił się po uderzeniu zwycięskiej próby pola w dogrywce z 55 jardów, aby ostatecznie trafić zwycięzcę gry z 53 jardów.

Nie wspominając nawet o tym, że Steelers zatrzymali potężnego bengalskiego ofensywę cztery razy z rzędu w sytuacjach „cel-to-go” z przegraną pod koniec czwartej kwarty.

„Powiedziałem, że muszą być tym, czym my ich potrzebujemy” Tomlin powiedział po meczu. „A więc potrzebowaliśmy dzisiaj pięciu (na wynos). To właśnie robią wielkie mechanizmy obronne. Poprosiliście mnie, żebym zdefiniował świetną obronę. To luźna definicja. Uśmiechają się w obliczu przeciwności i dostarczają niezbędnych zabaw. Dlatego odpowiedziałem na to kilka dni temu tak, jak to zrobiłem, a dzisiaj jest tego przykładem.”

Obrona Steelerów powraca z zemstą. I podczas gdy drużyny takie jak Bengals i Baltimore Ravens mogą mieć bardziej imponujące ataki, dywizja może po prostu ponownie przejść przez Pittsburgh.